Каталог товарів

Корисно знати

  • Больовий синдром, групи медикаментів у лікуванні

    Опублікована: 24 січня 2024 р.

    Термін «біль» походить від латинського «poena», що перекладається як покарання.

    Біль, без сумніву, є найчастішою скаргою, з якою доводиться мати справу лікарям.

    Детальніше
  • Пошкодження селезінки травматичного походження

    Опублікована: 29 січня 2024 р.

    Травми селезінки зустрічаються досить часто, проте можуть нести надзвичайну високу небезпеку для життя. Далі детальніше про клініку, діагностику та лікування.

    Ушкодження селезінки належать до найчастіших травматичних уражень. Тупі травми можуть бути отримані внаслідок дорожньо-транспортних пригод, побутових травм, спортивних заходів. Проникаючі травми (наприклад, вогнепальні поранення, ножові поранення) також можуть пошкодити селезінку. Третім, надзвичайно актуальним сьогодні механізмом є вибухове ураження, наприклад, під час бойових дій.

    Детальніше
  • Шизофренія, симптоми і особливості

    Опублікована: 30 січня 2024 р.

    Навколо шизофренії ходить багато міфів та хибних уявлень. Її часто романтизують, знімають про неї фільми та описують в літературі, а ще час від часу знецінюють. Однак ця хвороба - це серйозний психіатричний діагноз, який неможливо вилікувати.

    Детальніше
  • Хронічний риносинусит з назальними поліпами

    Опублікована: 02 лютого 2024 р.

    Хронічний риносинусит із назальними поліпами (ХРСзНП) - це запальне захворювання слизової оболонки носа та навклоносових пазух тривалістю щонайменше 12 тиж, що вражає приблизно 2-4% людей і супроводжується такими симптомами, як втрата нюху, закладеність носа, густі виділення з носової порожнини і відчуття тиснення в області обличчя [1, 2]. Деякі пацієнти з ХРСзНП також мають в анамнезі супутню астму та розвиток гострих респіраторних реакцій внаслідок застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Пацієнти з цією клінічною тріадою станів класифікуються як такі, що страждають на загострення респіраторного захворювання, зумовлене прийомом ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) або НПЗП.

    Детальніше
  • Ожиріння у дітей, основні фактори, які на це впливають

    Опублікована: 04 лютого 2024 р.

    Актуальність проблеми ожиріння не викликає сумнівів. Із 1980 р. кількість людей у світі, які страждають на ожиріння, зросла майже вдвічі. Сьогодні кількість пацієнтів із надмірною масою тіла (НМТ) та ожирінням становить більше 1,5 млрд.

    Детальніше