Останнє дослідження осельтамівіру - найпопулярнішого в Європі протигрипозного препарату (відомого у нас як "Терафлю"), показало, що препарат дійсно ефективний. Він прискорює одужання на 1-2 дні і знижує ризик ускладнень.

Про дослідження

"Противірусні нечасто прописують в європейській первинній медичній допомозі для грипоподібних захворювань, в основному через передбачувану неефективність в реальному світі первинної медичної допомоги. Наша мета - визначити, чи є додавання противірусного лікування в звичайну первинну медичну допомогу для пацієнтів з грипом, ефективним з точки зору часу відновлення", - говорять учені в статті, опублікованій в журналі Lancet.

Всього було досліджено понад три тисячі осіб з п'ятнадцяти європейських країн. Крім того, вчені виявили, що застосування препарату через дві доби після початку захворювання настільки ж ефективне, як відразу ж після появи перших симптомів.

Не обійшлося і без інформації про побічні ефекти:

"Ми виявили, що осельтамівір допомагає людям одужати при грипоподібних захворювань в середньому на один день раніше, ніж це було б без нього. Літні пацієнти із супутніми захворюваннями в цілому отримували більше користі і могли очікувати, що їх симптоми підуть на два-три дні раніше, ніж у тих, хто не отримував ліки. У той же час, ми виявили, що у людей, яким призначали осельтамівір, частіше спостерігалися нудота і блювота", - розповів професор Кріс Батлер (Chris Butler) з Оксфордського університету, провідний автор дослідження.


Джерело : glamour.kyiv.ua

Повернутися назад Опублікована: 07 листопада 2023 р.