Здоров'я -

це сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, які є основною її довголіття та необхідною умовою здійснення творчих планів, високої працездатності, створення сім'ї, задоволеності життям загалом.

До прикладу, фізичне здоров'я дає нам гарне самопочуття, бадьорість, силу, а психічне - забезпечує спокій та чудовий настрій. Однак, їх можна сформувати лише дотримуючись здорового способу життя, а відтак - шляхом постійної роботи над собою.

Що ж таке здоровий спосіб життя та що впливає на його формування у дорослих, сформованих особистостей? Насамперед, це дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму та поліпшення загального самопочуття людини. Загалом, на наше здоров'я та спосіб життя впливає безліч чинників, серед яких звички - корисні та шкідливі, навички, поведінка, спосіб мислення, сприйняття себе та оточення, яке ми беремо за приклад тощо.

Здоровий спосіб життя передбачає дотримання виконання людиною певних правил, які забезпечать їй правильний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу, потрібний рівень життєдіяльності та здорове довголіття Головне - замислюватися про наслідки своїх дій.

Зрозуміло, що для того, щоб бути здоровою, людині слід докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок або, якщо вони вже є, намагатися позбуватися їх. Щоб не довелося замислюватися про свої здоров'я і спосіб життя тоді, коли виникнуть певні проблеми чи хвороби - у нас самих або у наших близьких чи знайомих. Адже турбота про своє здоров'я не повинна бути проблемою, а навіть навпаки - повинна стати способом життя.

Отож, для того, аби підтримувати здоров'я на належному рівні, людині важливо звертати увагу на певні чинники, які і формують наш спосіб життя та визначають рівень його «здоровості».

Чи не найважливішим з усіх чинників є правильне харчування: потрібно вживати у їжу побільше фруктів і овочів, продуктів, корисних для нашого організму і натомість - виключити з раціону або максимально зменшити вживання тих продуктів та речовин, які є для організму шкідливими.

Не менш важливим чинником для здорового способу життя людини є її активність. Особливо, якщо ця людина є офісним працівником і багато часу проводить у сидячому положенні за комп'ютером… Відтак, в умовах постійної зайнятості, слід віднайти час для занять спортом, для ранкової пробіжки, або хоча б для піших прогулянок на свіжому повітрі чи зарядки вранці. Адже рух - це життя! А ще - профілактика серцево-судинних та інших серйозних захворювань.

Також усім відомо, що здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: курінням, вживанням алкоголю, наркотиків та інших згубних для людського організму речовин.

Дуже важливим для людини, яка прагне бути здоровою, є і її розпорядок дня. А це, перш за все, 8-годинний здоровий сон. У даному контексті корисно привчити себе лягати і прокидатися в один і той же час, незалежно від дня тижня. Крім того, звичка засиджуватися допізна або мати нерегулярний сон погано впливає на імунну систему людини та прискорює її старіння, а недостатня кількість сну - взагалі може з часом призвести до фізичних та психічних розладів.

Відтак, кожній людині слід намагатися дбати про своє здоров'я, не перевантажувати себе, бути у доброму гуморі та розумно розподіляти час на роботу і відпочинок.

Будьте здоровими!


Джерело : dmsu.gov.ua

Повернутися назад Опублікована: 09 листопада 2023 р.